IELTSDaily

Home Forums Writing Test Results in Iran به نظر شما نمرات رایتینگ آیلتس تغییر زیادی کرده اند؟ تجربه شما چیست؟

به نظر شما نمرات رایتینگ آیلتس تغییر زیادی کرده اند؟ تجربه شما چیست؟

Tagged: 

This topic contains 2 replies, has 3 voices, and was last updated by Profile photo of  Anonymous 2 days, 6 hours ago.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author
    Profile photo of Alireza Ramedani
    Alireza Ramedani
    Keymaster

لطفا تجربه خود یا دوستانتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Profile photo of ElhamBabaei
    ElhamBabaei
    Participant

اونطور که از دوستانم شنیدم نمرات رایتینگ خیلی پایین اومده

Profile photo of
    Anonymous

سلام و  عرض خسته نباشید.

یک عرضی داشتم. شاید به درد خورد. شاید هم نظرم اشتباه باشه و حرفم به درد کسی نخوره.

مشخصات شخصیم از جنبه ی سطح علمی زبان انگلیسی:

۲۷ساله. پزشک عمومی. و زبان رو از ۷ سالگی با کانون زبان ایران شعبه ی مشهد  شروع کردم و در اول دبیرستان ترم level 12 که آخرین سطح زبان کانون زبان ایران بود رو پاس کردم. و از ان زمان تا کنون،  فقط فیلم و رمان انگلیسی ، نمیگم زبانم خوب هست، که حتی به نظرم کاملا سطح زبانم معمولی هستش.  اولین بار مهر ۹۴ ایلتس رو برای مهاجرت شروع کردم.

سمپل در ابان ۹۴ در موسسه ره پویندگان: ۵

L6.5/R6/W5/S4.5

سمپل دوم در موسسه ماهان در ابان ۹۴: ۶

اولین بار امتحان اصلی ایلتس اکادمیک با ایرسافام مشهد اذر ۹۴ ایلتس دادم:

L6 /R6 /W6.5 /S(برقچی)6

(این بازه ی یکسال ۹۴ تا ۹۵ رو برای زبان وقت قابل توجهی نداشتم تا بخونم. فعالیتم در حد فیلم و کتاب بود).

بار دوم ایلتس اکادمیک رو در سوم مهر ۹۵. ایرسافام مشهد:

L5.5/R5.5/W7/S (خانم شریعتی)7

بار سوم ایلتس آکادمیک در هشتم ابان  در دبی: (نمره ام رو یک ماه تعلیق کرده بودن جهت بررسی)

L8/R8/W7.5/S (خانمی عرب زبان به نام رفیده) 7

بار چهارم ایلتس جنرال. ایرسافام. مشهد. در بیست آذر (نیاز به نمره ی جنرال داشتم):

L6/R5/W5.5/S (گرایلی) 6.5

من کارم با آیلتس تموم شده. فقط برای مرور و استفاده از مطالب ارزشمند اموزشی زبان از کانال های اموزشی شما استفاده میکنم. منتها با اینکه من اصلا قرار نیست حداقل تا دوسال دیگه امتحان ایلتس بدم و نمره ای که میخواستم رو گرفتم ولی از شدت استرسی که حتی در فضاهای مجازی، حواشی امتحان ایلتس ایجاد شده من خودم شخصا، طپش قلب میگیرم. من فک میکنم قبل از همه ی نکات اموزشی، زبان آموزان رو نسبت به ازمون ایلتس و حواشی اش اروم کنیم. بهتر نیست؟ اضطراب فوق العاده در جلسه های ازمون ایران بالا است. در تمام آزمون ها، از امتحان دیکته ی کلاس اول تا امتحانات ترم دانشگاه و….. بجای لذت از درس و خود امتحان فقط زجر استرسش همراهمون بود .در دبی همه ی داوطلبین انگار اومده بودن مهمونی. سطح انگلیسی شون هم ظاهرا اصلا خوب نبود. عموما داوطلبین فلیپینی و سومالیایی و…

فقط از بس همه ارامش داشتن و آرامش موج میزد بین داوطلبین و در فضای ازمون و علی الخصوص در امتحان اسپیکینگ، قسم میخورم من در حد یک تجربه ی توریستی از ازمون لذت بردم بجای اینکه استرس امتحان داشته باشم. حتی از سمپل هایی که در خونه میزدم هم امتحان دبی رو راحت تر گذروندم و بهتر نتیجه گرفتم و بیشتر از یک ازمون معمولی روز امتحان رو دوست داشتم از بس حس خوبی بهم منتقل شد چون کاملا در بین همه ی داوطلیین و حتی مراقبین امتحان و در جو ازمون آرامش موج میزد. حواشی ازمون ایلتس و استرس امتحان ایلتس از استرس کنکور سراسری هم داره پیشی میگیره و فک کنم داره بچه ها رو داغون میکنه. داوطلبین، بجای اینکه وقت بزارن روی زبان خوندن درگیر حاشیه شدن. از شما استاد خواهش میکنم به عنوان افراد تاثیر گذار در اموزش زبان و هدایت و راهنمایی بچه ها برای ازمون ایلتس، داوطلبین اول ارامش رو به خودشون القا کنن. تازه در زندگی، فهمیدم باید روی خود درس انرژی بزارم تا از درس لذت ببرم. همه ی امتحان ها از امتحان دیکته ی کلاس اول تا امتحان ترم دانشگاه، حاشیه و اضطراب از بس غالب شده، که اصل موضوع که خود علم هست، به فراموشی سپرده شده.

باتشکر

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.